Busy Polska Norwegia

Busy Polska-Norwegia.

Busy Polska Norwegia to często w ostatnich czasach wyszukiwane połączenie. Praca w Norwegii od ostatnich paru lat ściąga do tego kraju, coraz większą rzeszę naszych rodaków, życie w Nowegii to najczęściej życie na dwa domy. Mało kto tak naprawdę rozważa pozostanie za granicą na stałe. Ale z drugiej strony praca w Norwegii oraz życie w Nowegii, powoduje, że coraz więcej osób z jednej strony tak w rzeczywistości, mieszka za granicą w tym północnym kraju, a z drugiej ciągle przemieszcza się pomiędzy Norwegią, a Polską. Największy ruch jest standardowo w okolicach świąt.

Każdy z nas chciałby być na święta w domu. A to powoduje, że w okresie świątecznym ruch na trasie Polska-Norwegia jest niezwykle wzmożony. Zazwyczaj ludzie planują podróż na ostatnia chwilę i mocno przepłacają. Oczywiście że z Norwegii do Polski jest daleko, ale nie oznacza to że podróż musi być strasznie droga. Za tym aby nie szukać przewoźnika na ostatnią chwilę świadczy kilka argumentów:

-po pierwsze ciężko znaleźć jest taką linie przewozową, która tanio i pewnie przewiezie nas z Norwegii do Polski, jeśli wcześniej nie zakupiliśmy biletu,

-jazda własnym środkiem transportu jest męcząca,

-przelot nie zawsze jest najbardziej dla nas odpowiedni, zwłaszcza ze względu na ograniczenia bagażowe,

Pierwsza porada jest taka. Szukać przewozów jak najszybciej. Sprawa jest prosta im szybciej znajdziesz połączenie i je wykupisz, tym będzie taniej. Druga to dobór odpowiedniego rodzaju transportu, w zależności od naszych aktualnych potrzeb.

Przesyłki do Norwegii.

Jeśli wyjeżdżamy na dłużej i chcielibyśmy zabrać w jeną, bądź w drugą stronę sporych rozmiarów bagaż, to zdecydowanie odpada transport lotniczy. Powód jest prozaiczny. O ile przeloty same w sobie są dosyć tanie, to za dodatkowy bagaż zawsze przyjdzie nam słono zapłacić. Zatem taką formę podróży z bagażem, zostawmy sobie na czarna godzinę.

Jeżeli podróż nie jest wymuszona jakimiś wydarzeniami, które każą nam zjawić się w Polsce lub na odwrót w Norwegii, a chcemy zabrać ze sobą większy bagaż, najlepiej wybrać podróż autobusem. Po pierwsze taka podróż wychodzi cenowo najkorzystniej, możemy zabrać większy bagaż, a jeśli przekroczymy wagę lub objętość dopuszczalną bagażu, to dopłata jest sporo mniejsza niż w przypadku dopłaty do podróży lotniczej. Można podróż autobusem podzielić sobie również na etapy. Na przykład załatwiamy sobie transport do portu. Wsiadamy na prom, po czym już w Polsce mamy przesiadkę w autobus już do miejsca docelowego. Możemy również wykupić podróż na całą trasę przejazdu (bus, lub autobus).

Niektórzy mogli by powiedzieć, że najwygodniejsza jest podróż własnym samochodem, ale niekoniecznie. Po pierwsze musimy auto prowadzić przez całkiem spoty odcinek drogi. W autobusie możemy się przespać, spokojnie zjeść i odpocząć, w samochodzie jesteśmy niejako w pracy – prowadząc. Po drugie wcale nie musi wyjść tanio. Jak policzymy sobie koszty związane z benzyna i opłatą za prom (można jechać przez mosty duńskie, ale za przejazd też trzeba zapłacić, a jest to bardzo na około), wyjdzie nam całkiem spora kwota, a głównie chodzi o to żeby było jak najtaniej.

Dodaj komentarz