Kogo szukają Szwedzi do pracy?

Szwecja i Polacy

Skandynawia od wielu lat kusi Polaków. Piękna nordycka przyroda, znakomity poziom opieki socjalnej i niezwykle silna gospodarka. Kogo więc powinien skusić rynek pracy w Szwecji?

Bogactwo szwedzkiej gospodarki opiera się w głównej mierze na surowcach, co zapewnia regularne dopływy podatków, z których następnie finansowane są bogate świadczenia socjalne. Wysokie wynagrodzenia, bezpieczeństwo czy inwestycje w edukację oraz pracownika sprawiają, że Szwecja wydaje się być rajem dla wszystkich, którzy podejmą się legalnego zatrudnienia w tym kraju. Warto więc wiedzieć, jakich pracowników szukają Szwedzi?

Bus do Szwecji
Bus do Szwecji

Specjaliści od IT i inżynierowie pilnie poszukiwani

Obecnie najbardziej perspektywiczną gałęzią gospodarki Szwecji jest sektor technologiczny oraz IT. Dlatego największe szanse na zatrudnienie mają właśnie bardzo dobrze wykształceni, posiadający już doświadczenie zawodowe inżynierowie oraz programiści. Nie bez znaczenia jest również dobra znajomość języka angielskiego oraz szwedzkiego. A co z ofertami pracy dla niewykwalifikowanych pracowników bez znajomości języków? Takie osoby mogą mieć spory problem ze znalezieniem pracy w sektorze produkcyjnym, ale mogą spróbować swoich sił w rolnictwie. Nietrudno o tymczasową pracę przy zbiorach owoców czy w szkółkach drzew.

Praca w Szwecji: budowlańcy wciąż pożądani

O zatrudnienie nie powinny się też martwić osoby pracujące w budownictwie. Choć szał na wykwalifikowanych robotników budowlanych powoli mija, wciąż są mile widziani na szwedzkich budowach. Szczególnie poszukiwani są robotnicy zajmują się wykończeniem oraz spawacze, tynkarze czy zbrojarze. Mogą oni liczyć na bardzo dobre zarobki.

Dodaj komentarz